VŘR ASD ČR ve spolupráci se Slovenským zväzom sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov a mezinárodní organizací FESPA pořádá ve dnech 25. 9. – 28. 9. 2014 pracovní seminář, se zaměřením na serigrafii.

Pod vedením zkušených odborníků se jeho účastníci seznámí s různými postupy při tvorbě grafiky za použití technologie sítotisku.

Čtyřdenní setkání se uskuteční v grafických dílnách SŠ grafické v Brně, v budově na adrese Šmahova 110, 627 00 Brno. Tradičně začne ve čtvrtek před polednem přednáškou JUDr. M. Machurka na téma – serigrafie (co to je a jak se to dělá). Po obědě bude následovat přesun do školních ateliérů, kde bude workshop pokračovat praktickou částí, vlastní tvorbou grafik, která je plánována až do nedělního odpoledne. Předpokládáme, že každý účastník vytvoří 2 serigrafie v nákladu 30 ks, ze kterých budou vytvořeny soubory, které si účastníci budou moci odvézt domů.

Ubytování s polopenzí bude zajištěno v penzionu U Libušky, http://www.ulibusky.cz/ Náměstí Karla IV. 29, Brno – Líšeň, ve vzdálenosti cca 4 km od školních ateliérů.

Grafiky, které v průběhu setkání vzniknou, budou mimo jiné vystavovány na akcích organizovaných ASD ČR. Předpokládána je také jejich eventuální prezentace na mezinárodní výstavě FESPA v Kolíně nad Rýnem.

Informace o cenách a přihlášku najdete v sekci download